otaznikmalyV této sekci Vám postupně prezentujeme odpovědi na otázky ohledně projektu ZEVO Cheb vč. odpovědí na aktuální vývoj. Firemní politikou společnosti TEREA Cheb s.r.o. vždy bylo a je podnikání v duchu našeho sloganu odpovědně s přírodou. Jsme přesvědčeni, že to je správný přístup pro společný prospěch. Máte-li dotazy, rádi Vám na ně odpovíme prostřednictvím kontaktního emailu. Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Otázky
Odpovědi & Zajímavosti…

Jaký je rozdíl mezi spalováním odpadů, zhodnocením odpadů, tepelným zpracováním odpadů a jejich použitím v zařízeních na energetické využití odpadů (ZEVO | stacionární zdroj určený k tepelnému zpracování odpadu)?

Tepelné zpracování odpadů je známo pod více názvy. Všechna zařízení využívají energii uvolněnou v určité podobě, takže je možné hovořit o zhodnocení. Zákon o odpadech stanoví, že zařízením pro energetické využití odpadu je takové zařízení, které získá a využije z odpadu nejméně 65 % energie. Pokud zařízení tuto účinnost nedosáhne, jedná se jen o spalovnu.

Tepelné zpracování odpadů můžeme dále rozlišovat i podle druhu vyráběné energie:

    • Pouze elektřina,
    • Pouze teplo,
    • Kombinovaná výroba elektřiny i tepla.
Scroll to top